اخبار

برنامه‌های نوروزی ستاد گردشگری شهرداری تهران

امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر درخصوص برنامه های سال آینده و به ویژه نوروز اظهار کرد: برای شهر تهران در سال آینده سه کلان پروژه «تهران دیدنی»، «تهران؛ مقصد گردشگری» و «تهران شناسی» دیده شده و همه برنامه ها را در قالب این سه کلان پروژه تعریف کرده ایم.

وی افزود: عمده برنامه های مربوط به تورهای گردشگری در بخش پروژه «تهران دیدنی»تعریف می شوند و مجموعه های نمایشگاهی و جشنواره ای در دسته پروژه «تهران؛ مقصد گردشگری» قرار می گیرند؛ همچنین کارهای آموزشی که برای سال جدید برنامه ریزی شده در پروژه «تهران شناسی» گنجانده شده است که مهمترین آن موضوع سامانه جامع گردشگری شهر تهران است که افراد می توانند با ورود به این سایت اطلاعات اماکن تفریحی و گردشگری تهران را دریافت کنند؛ برای اینکه این سامانه جامع تر شود، در سال آینده زبان انگلیسی و عربی را نیز به آن اضافه می کنیم و تلاش می کنیم این سامانه را تبدیل به یک اپلیکیشن کنیم تا دسترس پذیری آن برای همه فراهم باشد.

قاسمی با بیان اینکه برای ایام نوروز ۱۴۰۲ در حوزه اجتماعی و فرهنگی اقدامات و برنامه ها با شعار «بهار ایران» اجرایی می شود، ادامه داد: در این موضوع، برنامه های ادارات و سازمانهای داخلی شهرداری تهران را اخذ و جمع بندی های لازم را انجام دادیم که این برنامه ها به زودی تدوین می شود؛ همچنین در حال رایزنی برای انعقاد تفاهم نامه با مراکز تفریحی و گردشگری تهران هستیم تا بتوانیم برنامه ها را تجمیع شده و به صورت بسته تهیه و در اختیار مسافران نوروزی قرار دهیم.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اینکه از اوایل نوروز ۱۴۰۲، ماه مبارک رمضان آغاز می شود، اضافه کرد: به همین منظور برای موزه های شهرداری تغییر در ساعت و شیفت کاری داریم تا از این فرصت بهتر بهره بگیریم و با سازمان میراث کشور نیز مذاکراتی خواهیم داشت تا آنها نیز این تغییرات ساعات کاری را داشته باشند؛ همچنین با مراکزی مانند آموزش و پرورش نیز در حال رایزنی هستیم که فضاهایی برای اسکان مسافرین نوروزی مهیا کنند؛ ظرفیت های مختلف را تجمیع می کنیم تا بستر مناسب برای نوروزی متفاوت در ۱۴۰۲ مهیا شود.

وی در خصوص تعیین رینگ های گردشگری در شهر تهران بیان کرد: باید در همه ایام سال رینگ های ثابت گردشگری در تهران داشته باشیم. تلاش می کنیم ایستگاه های گردشگری را در سطح شهر تعبیه کنیم و اتوبوس گردشگری نیز در شهر ثابت و دائمی شود. با شرکت های حمل و نقل اینترنتی نیز مذاکراتی خواهیم داشت تا برای افرادی که به مراکز گردشگری تهران سفر می کنند تخفیفاتی قائل شوند؛ علاوه بر این راه اندازی ایستگاه هایی با تم صنایع دستی در مبادی ورودی شهر را برای سال آینده با همکاری با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل برنامه ریزی می کنیم.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ملل در بوستان ملت در حال برنامه ریزی است و در تلاش هستیم در اماکنی مثل برج آزادی با وجود اینکه شهرداری متولی آن نیست، در ایام نوروز به ویژه در ماه مبارک رمضان تا پاسی از شب جشنواره های مختلف برگزار و علاوه بر این از رینگ دور برج آزادی به عنوان پیاده راه استفاده شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *